- Priset!







Begagnad med 12 månaders garanti! Snabb företagsdator med pekskärm i portabelt format med låg vikt har en 14-tums Full HD-skärm. Utrustad med Broadwell i7-processor, stor snabb SSD-hårddisk, bakgrundsbelyst tangentbord och med Windows 10 Professional.
|
Klar för start - uppdaterat och klart
+ 499 kr Köp |

Begagnad HP EliteBook 840 G2 med Full-HD touchscreen är en kvalitetsdator från välrenommerade HP med 12 månaders garanti till Billikteknik.se! Datorn är även utrustad med fingerprint reader!
Denna modell har en fantastisk uppgraderingsmöjlighet för er som vill köra två stycken hårddiskar för extra mycket lagringsutrymme eller av backup skäl! Exempalvis en SSD M.2 Sata för operativsystemet samt en större 2,5" disk! Den tomma extraplatsen på moderkortet är av typen Sata M.2 SSD 2242.
Datorn finns i olika prisklasser beroende på skick:
Klass A: Mycket bra skick. Något mindre märke kan förekomma av obetydlig karaktär!
Klass B: Bra skick! Det kan förekomma mindre märken eller små repor!
Klass C: Datorn har några fler repor och märken än klass B och är i fullt fungerande skick med garanti. Ett prisvärt alternativ som många blir nöjda med om man kan överleva en laptop som är något mer begagnad.
Datorn fungerar felfritt och är återställd till fabriksinställningar. Nätadapter och batteri medföljer, men inga andra tillbehör.
Den här datorn kommer med 12 månaders garanti från BilligTeknik! Extra garanti kan köpas till under fliken Tillbehör ovan!
Användarna kan vara ultraproduktiva både på kontoret och andra platser med den tunna och lätta HP Elitebook 840. Arbeta tryggt tack vare beprövad teknik och säkerhet, prestanda och hanteringsfunktioner som uppfyller alla dina behov för företaget.
Skaffa den senaste tekniken med Windows 10 och ditt val av 5:e generationens Intel® Core™-processorer som ger imponerande hastighet och prestanda.
Med en enastående Ethernet-port, VGA-port och DisplayPort för nyckelanslutningar till alla dina enheter behöver du inte längre alla donglar.
Du behöver aldrig oroa dig för stötar och mindre vätskespill. Den tunna, lätta och eleganta HP EliteBook 840 har genomgått HPs totala testprocedur och klarat det rigorösa ΜIL-STD 810G-testet.
Alla funktioner som förväntas av IT-avdelningens experter, inklusive en utökad säkerhetsportfölj och administrationsverktyg som uppfyller behoven i din verksamhet.
Rätt tryck helt enkelt
Upplev den intuitiva kontrollen i Windows 10 och den imponerande skärpan på FHD-pekskärmen
Klar och tydlig bild
Upplev fantastisk bildprestanda
Anpassat skydd
HP BIOSphere skyddar verksamhetskritiska data och system med anpassningsbara säkerhetsfunktioner.
Självläkande funktioner
HP Sure Start identifierar skador och läker BIOS.
Utöka dina vyer
Var produktiv hela dagen med dockningsstationen HP UltraSlim (tillval).
Produkter som enbart är använda ett fåtal gånger och det märks. Batterihälsa som snuddar vid hundra procent och enbart ett fåtal battericykler använda. Detta är toppskiktet av A-klass, det kan fortfarande förekomma något minimalt märke.
Produkter som är extra noggrant utvalda för att klara av att möta de mest kräsna blickarna. Verkligen fint skick och nästan så bra som det blir utan att köpa nytt! Något mindre märke kan förekomma av obetydlig karaktär. Batterihälsan är vad tillverkaren anser vara OK men det kan skilja sig en bit från ett nytt batteri.
Produkter som är felfria i funktionen men där det kan förekomma mindre märken eller små repor. Merparten av det vi säljer är just B-klass då de har den perfekta balansen mellan pris och skick. Batterihälsan är vad tillverkaren anser vara OK men det kan skilja sig en bit från ett nytt batteri.
Produkter med ett riktigt effektivt pris. Det kan finnas en del repor och det syns att de är använda – men priset reflekterar det och det är bland det billigaste du kan köpa utan att göra avkall på prestanda eller funktionalitet! Batterihälsan är vad tillverkaren anser vara OK men det kan skilja sig en bit från ett nytt batteri.
Produkter med en eller flera tydliga avvikelser från ett generellt förväntat produktskick. Läs i produktbeskrivningen för mer info.
Det är full garanti på alla våra begagnade produkter oavsett klass.
Är du inte nöjd med skicket byter vi gärna ut eller återbetalar produkten åt dig!
Produktens beskrivning kan innehålla mer specifik information kring skicket och funktionen.
----
Gör ett medvetet val för miljön genom att välja begagnade elektronikprodukter. Genom att minska behovet av nya enheter bidrar du direkt till att spara jordens resurser och minskar koldioxidutsläppen.
Varje gång du köper begagnat minskar du koldioxidutsläppen med cirka 10-30 kg – motsvarande en bilresa på upp till 20 mil. Ditt hållbara val ger produkter ett andra liv och skapar en positiv inverkan på vår planet.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skärmstorlek | 14" High-Definition Anti-Glare LED-skärm |
| Skärmupplösning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i7-5600U 2.6 GHz (3.2 GHz Turbo) |
| Processorkärnor | 2 kärnor |
| Cacheminne | 4 MB L3-cache |
| Flertrådsteknik | Processorn stödjer hyperthreading för bättre prestanda |
| Minne | 8 GB DDR3 RAM-minne |
| Maximal minneskapacitet | 16 GB |
| Lagringsutrymme | 480 GB SSD-hårddisk |
| Grafikkort | Intel HD Graphics 5500 |
| Optisk enhet | Nej, saknar CD/DVD-läsare |
| Trådat nätverk | Upp till 1 Gbit/s |
| Trådlöst nätverk | Upp till 867 Mbit/s (802.11ac 2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth integrerat |
| Webbkamera | 2 Megapixel med inbyggd mikrofon |
| Högtalare | Stereohögtalare |
| HDMI | Ja, med adapter från Displayport (tillval, ingår ej) |
| DisplayPort | En DisplayPort-utgång |
| VGA | En VGA-utgång |
| USB 3.0 | Fyra USB-portar |
| Dockningsmöjligheter | Dockningsmöjligheter finns |
| Minneskortläsare | Ja, minneskortläsare finns |
| Säkerhet | Fingeravtrycksläsare |
| Batteri | 3-cells batteri |
| Tangentbord | Bakgrundsbelyst |
| Språklayout | Svenska, Finska |
| Vikt | 1.6 kg |
| Bredd | 33.9 cm |
| Höjd | 2.1 cm |
| Djup | 23.7 cm |
| Operativsystem | Windows 10 Pro 64-bit kommer förinstallerat |
| Språkstöd | Svenska (du kan fritt ändra om du vill ha datorn på ett annat språk) |
| Miljöcertifiering | Energy Star och EPEAT Gold |
| Bäst användning för | Kontor och jobb |
| Produktfamilj | Datorer |
| Produkttyp | Laptop |