







Demo-exemplar i nyskick med full garanti. En pålitlig och snygg dator med vackert Biscotti Prism mönster.
|
Klar för start - uppdaterat och klart
|

Håll stilen överallt. HP G62 Notebook PC erbjuder ett smidigt, mijövänligt paket med prestanda och kvalitet. Den fingeravtrycksskyddade Imprint-designen som kan fås i fyra olika färger garanterar att du följer de senaste trenderna.
Njut av maximal produktivitet och av att kunna ha roligare på fler ställen med HP G62. Du får ett fullstort tangentbord, en 39,62 cm (15,6 tums) HD-bredbildsskärm, integrerad webbkamera och upp till 640 GB hårddisk för foton, video och musik.
Surfa på webben, titta på video eller lyssna på musik, var du än befinner dig. HP G62 Notebook PC ger dig kraft att göra mer: njut av filmer och spel med Altec Lansing-ljud och diskret ATI™-grafik som tillval och håll dig uppkopplad med den inbyggda webbkameran och Wi-Fi.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skärmstorlek | 15.6" High-Definition LED-bildskärm |
| Skärmupplösning | 1366 x 768 |
| Processor | AMD Athlon II P320 2.1 GHz |
| Processorkärnor | 2 kärnor |
| Cacheminne | 1 MB L2-cache |
| Minne | 4 GB DDR3 RAM-minne |
| Maximal minneskapacitet | 4 GB |
| Lagringsutrymme | 640 GB |
| Hårddiskhastighet | Hårddiskens rotationshastighet är 5400 RPM |
| Grafikkort | AMD Radeon HD4250 |
| Optisk enhet | Super Multi DVD-brännare (DVD±R) med stöd för dubbla lager |
| Trådat nätverk | Upp till 100 Mbit/s |
| Trådlöst nätverk | Upp till 300 Mbit/s (802.11n) |
| Webbkamera | Webbkamera med inbyggd mikrofon |
| Högtalare | Stereohögtalare från Altec Lansing |
| HDMI | En HDMI-utgång |
| VGA | En VGA-utgång |
| USB 2.0 | Tre USB-portar |
| Minneskortläsare | Ja, minneskortläsare finns |
| Batteri | 6-cells batteri |
| Tangentbord | Fullstort tangentbord |
| Språklayout | Svenska, Danska, Finska, Norska |
| Färg | Biscotti med Prism-mönster |
| Vikt | 2.2 kg |
| Bredd | 37.4 cm |
| Höjd | 3.7 cm |
| Djup | 24.6 cm |
| Operativsystem | Windows 7 Home Premium 64-bit kommer förinstallerat |
| Språkstöd | Svenska, Danska, Norska, Finska, Engelska |
| Förinstallerade program | Microsoft Works och Office Hem och Student 2007 (60-dagars provversion) samt provversion av Norton antivirus medföljer |
| Garanti | 12 månader från Hewlett-Packard |
| Miljöcertifiering | Energy Star och EPEAT Silver |
| Bäst användning för | För hela familjen att använda |

Demo-exemplar i nyskick med full garanti. En pålitlig och snygg dator med vackert Biscotti Prism mönster.