





Demo-exemplar i nyskick med full garanti. Utrustad med Intel i5-processor och ett NVIDIA-grafikkort klarar den här stationära datorn från HP både nöje, jobb och spel.

Passar perfekt överallt
Lyft vilket rum som helst och spara samtidigt utrymme med HP Pavilion 500. Med ett fördelaktigt utseende, suveränt ljud och enkel delning bidrar den här datorn till att göra dina dagliga uppgifter angenäma.
Beprövad och kraftfull
Välj bland de senaste Intel- eller AMD-processorerna och kör flera program samtidigt – inklusive dina favoritspel, HD-videor och fotoredigeringsprogram.
Idealisk för den dagliga datoranvändningen
Tillgodose dina tekniska behov nu och i framtida kreativa projekt. HP Pavilion 500 låter dig apassa dina viktiga tekniska hjälpmedel efter hand.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Processor | Intel Core i5-4440 3.1 GHz (3.3 GHz Turbo) |
| Processorkärnor | 4 kärnor |
| Cacheminne | 6 MB L3-cache |
| Minne | 8 GB DDR3 RAM-minne |
| Maximal minneskapacitet | 16 GB |
| Lagringsutrymme | 1000 GB |
| Hårddiskhastighet | Hårddiskens rotationshastighet är 7200 RPM |
| Grafikkort | NVIDIA GeForce GTX645 med 2048 MB GDDR5 VRAM |
| Optisk enhet | Super Multi DVD-brännare (DVD±R) med stöd för dubbla lager |
| Trådat nätverk | Upp till 1 Gbit/s |
| Trådlöst nätverk | Upp till 300 Mbit/s (802.11n) |
| Ljudkort | Stöd för surroundljud 5.1 |
| HDMI | En HDMI-utgång |
| DisplayPort | En DisplayPort-utgång |
| DVI | En DVI-utgång |
| USB 2.0 | Fyra USB-portar |
| USB 3.0 | Två USB-portar |
| Minneskortläsare | Ja, minneskortläsare finns |
| Vikt | 6.9 kg |
| Bredd | 17.6 cm |
| Höjd | 36.8 cm |
| Djup | 36.8 cm |
| Operativsystem | Windows 8.1 64-bit kommer förinstallerat. Uppgradering till Windows 10 kan köpas till, se fliken Tillbehör! |
| Språkstöd | Svenska, Danska, Norska, Finska, Engelska |
| Garanti | 12 månader från Hewlett-Packard |
| Tillbehör | Tangentbord och mus medföljer |
| Bäst användning för | Gaming och spel |

Demo-exemplar i nyskick med full garanti. Utrustad med Intel i5-processor och ett NVIDIA-grafikkort klarar den här stationära datorn från HP både nöje, jobb och spel.