


Smart LED-TV med Full HD-bild och 200 Hz Clear Motion Rate och inbyggt trådlöst nätverkskort.
Skarpare bild med Full HD
Med Full HD (1080p) får du dubbelt så hög upplösning som standard HD (720p), vilket ger en skarpare och mer detaljerad bild på din Samsung TV. Upplev dina favoritfilmer som du aldrig sett dem förut.
Skarp bild även vid snabba rörelser
Med Samsungs avancerade Clear Motion Rate-teknik (CMR) får bilden hög skärpa även vid scener med snabba rörelser. Detta tack vare TV:ns förmåga att kombinera panelens uppdateringsfrekvens med kraften hos bildprocessorn och bakgrundsljustekniken. I korthet: högre CMR- värde betyder klarare bild när du ser på sport- eller actionfilmer.
Enkel uppspelning av material från din smartphone
Samsungs nya Smart TV erbjuder snabb och enkel uppspelning från mobila enheter. Det enda du behöver göra för att visa innehåll från din Samsung smartphone eller tablet på TV-skärmen är att aktivera Screen Mirroring i din mobila enhet, och välja TV. Du hittar enkelt ikonen i enhetens snabbvalsmeny.
Ett fyrverkeri av färger
Tack vare Samsungs avancerade Wide Color Enhancer Plus-teknologi justeras färgnivåerna automatiskt och ger klara och skarpa bilder. Upplev naturliga färger med Samsungs senaste LED TV.
Se filmer enkelt och bekvämt via USB
Med ConnectShare kan du enkelt spela upp filmer via USB. Koppla in din USB-enhet till din Samsung Smart TV och ta del av filmer, musik och foton, snabbt och enkelt.
Fraktinformation
På grund av storleken kan denna produkt endast skickas med DHL. Det ingår utkörning på normala kontorstider antingen till ditt hem eller din arbetsplats. Glöm inte att ange ett mobilnummer som DHL kan kontakta dig på.
Priset för detta leveranssätt är 299 kronor.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Anslutningstyp | Wifi, LAN |
| Vikt | 18 kg (20.6 kg med fot) |
| Mått | 125 cm x 79 cm x 23 cm |
| Mått (utan fot) | Djup: 94 mm, Höjd: 730 mm |
| Garanti | 2 år från tillverkaren |
| Upplösning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Energiförbrukning | 71 W (0.3 W i standby) |
| Format | 16:9 |
| Bildyta | 55" |
| Smart-TV | Ja |
| Uppdateringsfrekvens | 200 Hz Clear Motion Rate |
| Stöd för 3D | Nej |
| VESA-stöd | 400 x 400 mm |
| TV-mottagare | DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2 (MPEG2 och MPEG4) |
| Mediaspelare | Ja, stöd för JPG, MP3, AVI, MPEG2, MPEG4, MKV, WMV mm |
| CI+ | Ja |
| Menyspråk | Svenska |
| Funktioner | PVR via USB, Audio Return Channel, Netflix, Viaplay, Facebook, Youtube, Webbläsare m.m. |
| Ingångar | 2x HDMI, 1x SCART, 2x USB, 1x Komponent, 1x Komposit, 1x Antenn |
| Utgångar | 1x Digital optisk (S/PDIF) |
Smart LED-TV med Full HD-bild och 200 Hz Clear Motion Rate och inbyggt trådlöst nätverkskort.