


Android-platta med 7-tums kapacitiv skärm som kan registrera tio fingrar samtidigt.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skärmstorlek | 7" pekskärm med 10-punkts multitouch |
| Skärmupplösning | 1024 x 600 |
| Processor | VIA WM8950 1 GHz |
| Minne | 1024 MB DDR3 SDRAM |
| Lagringsutrymme | 16 GB SSD |
| Trådlöst nätverk | Upp till 300 Mbit/s (802.11n) |
| Webbkamera | Webbkamera med inbyggd mikrofon |
| Operativsystem | Android 4.1 |
| Vikt | 358 gram |
| Mått | 196 mm x 119 mm x 11 mm |
| Garanti | 2 år från tillverkaren |
| Minneskort | Stöd för microSD och microSDHC |
| Produktfamilj | Surfplattor |
| Produkttyp | Surfplatta |

Android-platta med 7-tums kapacitiv skärm som kan registrera tio fingrar samtidigt.