








HP ProBook 440 14 tum erbjuder växande verksamheter prestanda i företagsklass, endpoint security på flera nivåer och hållbarhet, allt i en enkel och uppgraderingsbar design. Den här funktionsrika datorn drivs av den senaste Intel-processorn och erbjuder lång batteritid samt är välutrustad för långsiktig produktivitet och bidrar till att möjliggöra hybrida arbetsplatser.
|
|
|
|
|
|
|
Klar för start - uppdaterat och klart
+ 499 kr Köp |
Med en ny kompakt design levererar den bärbara datorn HP ProBook 440 kommersiell prestanda, säkerhet och hållbarhet till proffs hos växande företag som rör sig mellan skrivbordet, mötesrummet och hemmet.
Syns på bästa sätt oavsett var ni arbetar, med förbättrade kamerafunktioner och ljusjusteringar.
Klarade 19 MIL-STD-tester för hållbarhet och enkel service för maximal avkastning på IT-investeringen.
Håll jämna steg med krävande uppgifter med den senaste Intel-processorn, lång batteritid och uppgraderingsbart minne och lagringsutrymme.
Arbeta överallt utan att kompromissa om prestanda eller säkerhet med Windows 11 som drivs av HPs teknik för samarbete och anslutning.
Malware blir allt vanligare och traditionella antiviruslösningar upptäcker inte alltid de nya hoten. Skydda datorn mot nya typer av attacker med HP Sure Sense som använder AI med djup maskininlärning för att ge ett effektivt skydd mot avancerad malware.
Datorns portabilitet och tillförlitligheten hos en snabb anslutning avgör var arbete kan utföras. Få en pålitlig anslutning med gigabithastighet i täta trådlösa miljöer med hjälp av Wi-Fi 6.
Skydda datorn mot hot från skadliga webbplatser, Microsoft Office- och PDF-bilagor (skrivskydd), malware, ransomware och virus med hårdvaruförstärkt säkerhet från HP Sure Click.
Håll produktiviteten på topp och undvik driftstopp med de helintegrerade och automatiska funktionerna i den inbyggda programvaran (firmware) HP BIOSphere Gen6. Era datorer får extra skydd tack vare automatiska uppdateringar och säkerhetskontroller.
Med HP Manageability Integration Kit kan image-skapande och managering av hårdvara, BIOS och säkerhet påskyndas via Microsoft System Center Configuration Manager.
För över dokument, foton och videor, anteckningar, webbplatser och adresser med mera helt trådlöst mellan era mobila enheter och datorer med appen HP QuickDrop som är extremt enkel att använda.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skärmstorlek | 14" Full HD LED IPS-skärm |
| Skärmupplösning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i7-1355U 1.7 GHz (5.0 GHz P-core Turbo, 3.7 GHz E-core Turbo) |
| Processorkärnor | 10 kärnor (2 Performance, 8 Efficient) |
| Cacheminne | 12 MB L3-cache |
| Flertrådsteknik | Processorns performance-kärnor stödjer hyperthreading |
| Minne | 16 GB DDR4 RAM-minne |
| Maximal minneskapacitet | 32 GB |
| Lagringsutrymme | 512 GB SSD-hårddisk M.2 NVMe |
| Grafikkort | Intel UHD Graphics |
| Optisk enhet | Nej, saknar CD/DVD-läsare |
| Trådat nätverk | Upp till 1 Gbit/s |
| Trådlöst nätverk | Wi-Fi 6E (2x2) med stöd för filöverföring i 1 Gbit/s |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 integrerat |
| Webbkamera | 720p HD-webbkamera med inbyggd mikrofon |
| Högtalare | Stereohögtalare |
| HDMI | En HDMI 2.1-utgång |
| Antal USB 3.2 Gen 1 typ A | Två portar |
| Antal USB 3.2 Gen 2 typ C | Två portar |
| Batteri | 3-cells batteri |
| Tangentbord | Bakgrundsbelyst |
| Språklayout | Svenska, Danska, Finska, Norska |
| Vikt | 1.4 kg |
| Bredd | 32.2 cm |
| Höjd | 2 cm |
| Djup | 21.4 cm |
| Operativsystem | Windows 11 Pro 64-bit kommer förinstallerat |
| Språkstöd | Svenska, Danska, Norska, Finska, Engelska |
| Garanti | 12 månader från Hewlett-Packard |
| Miljöcertifiering | Energy Star |
| Bäst användning för | Kontor och jobb |
| Produktfamilj | Datorer |
| Produkttyp | Laptop |