- Priset!
- Nyhet!





Begagnad med liten repa på skärmen* 12 månaders garanti! Dell Optiplex 7460 är en 24-tums All-in-One-dator med Full HD-skärm som kombinerar kraft och platsbesparing. Den drivs av en Intel Core i5-processor, har 16 GB RAM och 1 TB lagringsutrymme. Med Windows 11 Pro är den anpassad för kontorsmiljöer som kräver pålitlig prestanda, tydlig bild och enkel installation utan separat datorlåda.
* Det finns en liten repa på skärmen.
Dell Optiplex 7460 All-in-One kombinerar datorkraft och bildskärm i en och samma enhet, vilket frigör utrymme på skrivbordet och ger en prydlig arbetsmiljö. Den 24-tums stora Full HD-skärmen erbjuder skarp och tydlig bild, vilket gör den väl lämpad för både kontorsarbete och mötesrum. Den inbyggda datorn eliminerar behovet av externa kablar och separata komponenter, vilket förenklar installationen.
Utrustad med en Intel Core i5-8500-processor levererar Optiplex 7460 stabil prestanda för vanliga arbetsuppgifter som dokumenthantering, e-post, videomöten och webbanvändning. Processorn har sex kärnor och kan hantera flera program samtidigt utan större fördröjningar. Datorn har 16 GB arbetsminne, vilket ger smidig drift även när flera applikationer används parallellt. Lagringen på 1 TB ger gott om utrymme för filer, rapporter och andra arbetsdokument.
Optiplex 7460 har ett brett urval av anslutningar för att stödja olika arbetsbehov. Den är utrustad med flera USB-portar, HDMI och DisplayPort för extern skärm eller projektor. Dessutom finns nätverksanslutning via Ethernet samt stöd för trådlöst nätverk och Bluetooth, vilket gör det enkelt att koppla upp sig mot nätverk och kringutrustning. Datorn har även inbyggd webbkamera och mikrofon, vilket underlättar digitala möten och videokonferenser.
Den tunna och stilrena designen gör Dell Optiplex 7460 lämplig i moderna kontorsmiljöer. Allt-i-ett-formatet gör den enkel att placera på skrivbordet utan att ta mycket plats. Skärmen är justerbar och kan vinklas för att ge en bekväm arbetsvinkel. Kombinationen av kraftfull hårdvara, tyst drift och tydlig skärm gör datorn praktisk för daglig användning i kontors- och företagsmiljöer.
Med Windows 11 Pro får användaren tillgång till ett modernt och säkert operativsystem som är anpassat för företag. Systemet erbjuder funktioner som fjärrhantering, datasäkerhet och stöd för företagsnätverk. Dell Optiplex 7460 är dessutom utformad för att vara enkel att underhålla och uppdatera, vilket gör den till ett stabilt val för arbetsplatser som kräver driftsäkerhet och enkel administration.
| Funktion | Specifikation |
|---|---|
| Skärmstorlek | 23.8" IPS-skärm |
| Skärmupplösning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Processor | Intel Core i5-8500 3.00 GHz (4.1 GHz Turbo) |
| Processorkärnor | 6 kärnor |
| Cacheminne | 9 MB L3-cache |
| Minne | 16 GB DDR4 RAM-minne |
| Maximal minneskapacitet | 32 GB |
| Lagringsutrymme | 1 TB SSD-hårddisk |
| Grafikkort | Intel UHD Graphics 630 |
| Optisk enhet | Nej, saknar CD/DVD-läsare |
| Trådat nätverk | Upp till 1 Gbit/s |
| Trådlöst nätverk | Nej, trådlöst USB-nätverkskort kan köpas till |
| Högtalare | Stereohögtalare |
| HDMI | En HDMI-ingång och en HDMI-utgång |
| DisplayPort | En DisplayPort-utgång |
| USB 3.1 | Fem USB-portar |
| USB-C | En USB-C-port |
| Vikt | 10 kg |
| Bredd | 54 cm |
| Höjd | 34.4 cm |
| Djup | 5.3 cm |
| Operativsystem | Windows 11 Pro 64-bit kommer förinstallerat |
| Språkstöd | Svenska (du kan fritt ändra om du vill ha datorn på ett annat språk) |
| Garanti | 12 månader från BilligTeknik |
| Bäst användning för | För hela familjen att använda |
| Produktfamilj | Datorer |
| Produkttyp | All-in-one dator |

Begagnad med liten repa på skärmen* 12 månaders garanti! Dell Optiplex 7460 är en 24-tums All-in-One-dator med Full HD-skärm som kombinerar kraft och platsbesparing. Den drivs av en Intel Core i5-processor, har 16 GB RAM och 1 TB lagringsutrymme. Med Windows 11 Pro är den anpassad för kontorsmiljöer som kräver pålitlig prestanda, tydlig bild och enkel installation utan separat datorlåda.